KILKA SŁÓW O TAŃCU OD DOMINIKI „Tańca brzucha zaczęłam uczyć kiedy miałam 17 lat, czyli 13 lat temu, i w tym momencie zupełnie nie wyobrażam sobie już mojego życia bez tego zajęcia. Z wieloletniego doświadczenia instruktora mogę z ręką na sercu polecić taniec orientalny oraz taniec tribal fusion – to dwa style tańca brzucha, którymi się zajmuję – każdej kobiecie i dziewczynie. Taniec orientalny jest dla mnie kwintesencją kobiecości i kokieterii, ale bardzo naturalnej i subtelnej. Stanowi taniec po części folklorystyczny i wyrasta z określonej kultury, przez co jest również bardzo autentyczny i fascynujący. Tribal Fusion jest z kolei stylem bardzo współczesnym, dającym ogromną swobodę, jeśli chodzi o wyraz artystyczny, a także bardzo kobiecym, ale, poprzez swoje mocne ugruntowanie w technice, również działającym cuda względem naszej postawy, siły i kontroli nad ciałem. Na moich oczach te krótkie, cotygodniowe zajęcia taneczne pomogły zaakceptować, pokochać i wyrazić siebie tak wielu kobietom, że czasem myślę, że powinny one być wręcz obowiązkowe! Bardzo cieszę się, że mogę uczestniczyć w tych metamorfozach i dzielić się pasją do tego tańca z moimi uczennicami, niezależnie czy traktują go one jak cotygodniową odskocznię, hobby, czy też mają wobec niego bardziej ambitne plany.”

DOMINIKA SUCHECKA jest znaną warszawską instruktorką tańca orientalnego oraz jedną z prekursorek stylu Tribal Fusion w Polsce. Realizuje swoją największą pasję jaką jest taniec, występując solo i w licznych kolaboracjach z polskimi i zagranicznymi tancerkami na największych festiwalach tańca orientalnego i Tribal Fusion na świecie. Od 2004 roku uczy tańca brzucha w Warszawie oraz na licznych warsztatach i festiwalach w Polsce i za granicą (Ryga 2012, Miami, Helsinki, Hannover, Berlin 2013, Kopenhaga 2014, Barcelona 2015, Sansepolcro 2016, Londyn, Bratysława, Kopenhaga 2017). W roku 2011 Dominika ukończyła kurs instruktorski w Berlinie pod okiem Beaty i Choracio Cifuentes’ów. Jest również członkinią duetu tańca orientalnego i Tribal Fusion Bellycious, który współtworzy z Kasią Wronką. Od 2015 roku Dominika regularnie podróżuje do kolebki tańca orientalnego Kairu, żeby uczyć się tego tańca u jego źródła i w jego najbardziej autentycznej formie.

Dominika ma na koncie liczne tytuły zdobyte na międzynarodowych konkursach tańca orientalnego w Polsce i za granicą w kategorii profesjonalnej:

  • zdobyła pierwsze miejsca w konkursie na festiwalu Nova Orient w kategoriach Klasyczny Taniec Orientalny Professional i Tribal Fusion Professional (2012),
  • zajęła pierwsze miejsca w kategoriach Oriental Solo Professional i Tribal Solo Professional na festiwalu Oriental Fantasy w Berlinie (2012),
  • zajęła również drugie miejsce w konkursie European Bellydancer of The Year 2012 w kategorii Raqs Sharki, na festiwalu Euro Raqs (2012),
  • została wyróżniona 4-tym miejscem w finale jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w Europie – Cairo! Budapest Festival (2016),
  • zajęła również II miejsce na konkursie tańca orientalnego w ramach największego i najstarszego festiwalu tańca orientalnego w Kairze – Ahlan Wa Sahlan Festival – w kategorii profesjonalnej z muzyką na żywo (2017).

Dominika aktywnie działa na rzecz promocji tańca orientalnego i tribalu w Warszawie i całej Polsce. W tym celu, od kilku lat współorganizuje z Agatą Zakrzewską cykliczną imprezę Tribal Hafla, która w 2015 roku doczekała się swojej festiwalowej edycji, a w tym roku już trzeci raz podbiła serca polskiej jak i światowej społeczności skupionej wokół tańca tribal. Dominika współorganizuje również razem z Katarzyną Wronką obóz taneczny Bellycious Summer Camp, oraz festiwal i konkurs tańca orientalnego Diamonds of Orient Festival. Była również jedną z pomysłodawczyń i organizatorek corocznych widowisk tanecznych o nazwie Orient-Collaboration zespołów Bellycious i Flames of Bellydance. Od 2011 roku Dominika występuje również w Teatrze Tańca Nie Tylko Flamenco, grając jedną z głównych ról w spektaklu tanecznym reżyserii Małgorzaty Matuszewskiej p.t. “Infantka”.


CO OZNACZAJĄ ZAJĘCIA Z DOMINIKĄ? Dominika to jedna z najlepszych polskich tancerek i instruktorek tańca orientalnego i tribal fusion, jedna z warszawskich pionierek tych technik. Spod jej skrzydeł wciąż wychodzą kolejne pokolenia tancerek i nauczycielek tańca orientalnego i tribalu. Jest znana z pedagogicznej rzetelności i entuzjazmu, z którym zaszczepia taneczną pasję u nowych adeptek! Dba o rozwój i poziom najbardziej zaawansowanych tancerek. W Hamsie prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach tańca orientalnego (w tym drum solo)  i Tribal Fusion (grupy choreograficzne oraz ćwiczeniowe tzw. drille) oraz Tribal Fusion New School, który jest jej autorskim projektem.