FatChanceBellyDance® Style (FCBD Style), znany wcześniej jako ATS®, to styl, który powstał w powstał w latach 80-tych ubiegłego wieku w USA. Nazwa pochodzi od nazwy zespołu tanecznego założonego przez twóczynię tego stylu: Carolenę Nericcio i odnosi się do amerykańskiego idiomu „fat chance”, który oznacza „bez szans” (… na prywatny pokaz tańca brzucha!).
Jest to eklektyczny styl łączący elementy tańca orientalnego i tańców folklorystycznych północnej Afryki z wpływami flamenco i tańców indyjskich. Jego istotą i wyróżnikiem jest grupowa improwizacja, w której dzięki szczególnym sygnałom grupa zachowuje synchronizację ruchów, mimo, że nie ma ustalonej wcześniej choreografii. Tancerki na bieżąco dobierają poznane wcześniej kroki, zmieniają formacje i synchronizują się dzięki komunikacji wzrokowej.
To niezwykle barwny, pełen radości taniec, który nauczy Was nie tylko silnej postawy i efektownych ruchów, lecz także radości ze wspólnego tańca w przyjaznej społeczności.
Dużą część swego uroku FCBD® zawdzięcza charakterystycznym strojom – barwnym i bogatym, złożonym z obfitych spódnic, pantalonów, bluzeczek zwanych choli, dużej ilości etnicznej biżuterii, licznych kwiatów i ozdób we włosach oraz bindi na czole. Typowy jest także dźwięk saggatów – jest to instrument zakładany na palce, na którym tancerki grają w trakcie tańca.