Maj 28, 2019 Brak komentarzy Szkoła Tańca Hamsa Aktualności, Warsztaty

Zapraszamy na zajęcia warsztatowe | taniec orientalny | <3 WIROWANIE i TARAB PROJECT <3
Złapmy Dominikę na dwa wyjątkowe tematy warsztatowe jeszcze przed wakacjami, zanim odleci do Kairu poszerzać dalej swoje już teraz niesamowite taneczne umiejętności!

Terminy:

CZWARTEK, 6 czerwca 2019
17:35-18:35 (1h) Wirowanie
18:40-19:55 (1h15min) Tarab Project
CZWARTEK, 13 czerwca 2019
17:35-18:35 (1h) Wirowanie
18:40-19:55 (1h15min) Tarab Project

♥ WIROWANIE
Wirowanie czyli długotrwałe obroty w jednym kierunku obserwowane są w tańcach wielu krajów takich jak Egipt, Turcja czy Indie. Mogą być pięknym urozmaiceniem pokazu tancerki orientalnej, ćwiczeniem poprawiającym wydolność fizyczną, poczucie równowagi, a nawet formą medytacji. Na tych godzinnych zajęciach zajmiemy się kolejno rozgrzewką, przygotowaniem ciała do obrotów poprzez ćwiczenia wzmacniające brzuch, nogi i pośladki i aktywujące mięsień poprzeczny brzucha, a następnie teorią i praktyką stojąca za techniką wirowania. Zajęcia na poziomie open – każda osoba może zrobić postępy w wirowaniu, niezależnie od jej wyjściowych umiejętności i doświadczenia.

♥ TARAB PROJECT
Powraca wyjątkowy projekt dla pasjonatek tańca orientalnego – kurs interpretacji i improwizacji!
W programie zajęć wspólna analiza utworów po wcześniejszym zapoznaniu się z nimi przez uczennice w domu na konkretnych przykładach, nauka kontrolowanej improwizacji, reagowania na muzykę i stylowego „szycia na bieżąco” oraz budowania napięcia w tańcu plus przygotowanie do układania własnych poprawnych choreografii. Będziemy analizować gatunek, strukturę, warstwę rytmiczną, melodyczną i słowa poszczególnych części utworów i to jak wpływa to na naszą ich interpretację. Zwrócimy również uwagę jak dostosować nasz taniec do wersji utworu, oraz do okazji w ramach której odbywa się pokaz. Na każdym spotkaniu poświęcimy również czas na przetestowanie zdobytej wiedzy w postaci wspólnej improwizacji, częściowo kontrolowanej i “nadzorowanej” przez Dominikę, która będzie cały czas do Waszej dyspozycji w przypadku pytań. Otrzymacie również dużo osobistego feedbacku i porad oraz wrócicie do domu z niepowtarzalnym doświadczeniem zdobytym w bezstresowej, przyjaznej atmosferze.
Przed każdym spotkaniem będziecie proszone o osłuchanie się z kilkoma wybranymi przez Dominikę utworami, co pozwoli Wam odpowiednio przygotować się do zajęć i wynieść z nich jak najwięcej.
Poziom uczestników: po minimum roku nauki tańca orientalnego.

Pomysłodawczynią i instruktorką jest DOMINIKA SUCHECKA, wyjątkowa nauczycielka i mentorka wielu polskich tancerek na wszystkich poziomach. Taniec i nauczanie go to jej prawdziwa pasja, styl egipski i muzyka egipska to jej ogromna miłość – którą uwielbia się dzielić.
Dominika ma ogromne doświadczenie sceniczne, zdobyte na występach festiwalowych i komercyjnych. Ponadto od od kilku lat jeździ regularnie do Kairu, kolebki tańca orientalnego, by szkolić się u najlepszych i chłonąć egipską kulturę. Ma na koncie liczne występy z muzyką na żywo, a w głowie ogromną bibliotekę orientalnej muzyki. Pozwólcie, by zaopiekowała się Waszym artystycznym rozwojem, a dołączycie do licznego grona tancerek, które dzięki pomocy Dominiki odnalazły własną taneczną ekspresję, zrobiły ogromny progres i ruszyły zupełnie nową taneczną drogą.

CENNIK:

Wirowanie (1h) – pojedyncze spotkanie: 30zł, oba spotkania: 55zł
Tarab Project (1h15min) – pojedyncze spotkanie: 40zł, oba spotkania: 75zł
WSZYSTKIE CZTERY WARSZTATY: 120zł

Uwaga – spotkania w trybie warsztatowym, obowiązuje regulamin warsztatów (nie ma możliwości zgłaszania nieobecności na warsztatach ani odrabiania na warsztatach nieobecności z kursów regularnych), kliknij tu!

ZAPISY:

Ilość miejsc ograniczona – jedynie zapis mailowy (lub przez formularz na stronie) i wpłata w ciągu 3 dni od potwierdzenia rejestracji gwarantują miejsce na kursie!