Styczeń 7, 2020 Brak komentarzy Szkoła Tańca Hamsa Aktualności, Warsztaty

WARSZTATY Z FOLKLORU EGIPSKIEGO Z MARZENĄ ANTAS ♥ sobota, 18 stycznia ♥

Marzena od lat zajmuje się tańcem orientalnym i folklorem i obecnie jest drogowskazem dla wielu polskich tancerek. Została uznana nie tylko przez polskie tancerki, ale także gwiazdy pokroju Khaleda Mahmouda czy Mohammeda Kazafiego. Ceniona jest za swoją autentyczność w stylu egipskim, soczystość ruchu, wielką osobowość sceniczną, niepodrobiony egipski feeling, a także analityczne podejście i wielką wiedzę teoretyczną. Ostatnio zgłębiała te tematy podczas podróży do Egiptu, pod opieką Khaleda Mahmouda, szkoląc się i poszerzając wiedzę u czołowych nauczycieli egipskiego folkloru.

Ostatnio Marzena odwiedziła nas z intensywnymi warsztatami baladi i prosiłyście o więcej – ogromnie się cieszymy, że ta wyjątkowa instruktorka znów przyjedzie i podzieli się wiedzą i inspiracją!

Polecamy gorąco tancerkom orientalnym, uczennicom chcącym lepiej rozumieć kulturę, z której wywodzi się nasz ukochany taniec, instruktorkom szukającym najbardziej aktualnej i rzetelnej wiedzy, tancerkom innych stylów (np ATS, tribal fusion) chcącym zrozumieć i pokochać wpływy kulturowe, które ukształtowały ich techniki. Charyzmatyczna osobowość i klarowny sposób przekazu informacji Marzeny gwarantują Wam fantastycznie i pożytecznie spędzony czas :)

PLAN WARSZTATÓW

18 stycznia, sobota
11:00-12:30 (1,5h) FOLKLOR EGIPSKI – wykład
Wszystko, co powinniście wiedzieć o tańcach folklorystycznych Egiptu. Omówimy źródło, kontekst, stroje, muzykę, technikę najbardziej popularnych tańców: mambuteya, haggala, nubian, melaya, eskandarani, fellahi, muashahat, dabke, ghawazee i saidi.

13:00-15:30 (2,5h) GHAWAZEE – teoria i choreografia
Taneczna wyprawa do Górnego Egiptu – jak to powinno właściwie wyglądać, czyli teoria i choreografia ghawazee.

Warsztat 1 (1,5h) – 55zł
Warsztat 2 (2,5h) – 85zł
Oba warsztaty (4h) – 120zł

KONTAKT, ZAPISY:

LOKALIZACJA – SAMO CENTRUM WARSZAWY!