Grudzień 6, 2021 Brak komentarzy Szkoła Tańca Hamsa Uncategorized

MAGDALENA NIERNSEE – tancerka, podróżniczka, pedagog tańca, która jest związana z Indiami od blisko 20 lat.

Ukończyła państwową szkołę tańca Kathak Kendra w New Delh (dzięki stypendium Rządu Indyjskiego w latach 2009-2013), jest wychowanką słynnego Pt. Jai Kishan Maharaj – mistrza stylu Lucknow. Nadal kształci się podczas warsztatów z mistrzami, m.in: u Aditi Mangaldas, Aakasha Odedry, Kadamb Center of Dance, Sanjukty Sinha. Otrzymała dyplom warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2006r, na wydziale grafiki.

Występuje na scenach teatralnych, festiwalowych oraz w programach telewizyjnych. Współpracowała z Masalą Sound System, zespołem Indialucia, a od 2018 roku tworzy projekt muzyczno-taneczny Natya Raaga oraz zespół Anarkali, występuje w projektach dla dzieci i prowadzi autorskie spotkania o kulturze i tańcu Indii (jest stypendystką MKiDN „Kultura w sieci”, w ramach projektu dla dzieci „Taniec gestów”)

Magda uwielbia uczyć i opowiadać o Indiach, a jej uczennice regularnie mają możliwość występowania na wielu wydarzeniach związanych z kulturą Indii. W Hamsie prowadzi zajęcia w soboty: Bollywood półklasyczny (więcej informacji tu!) oraz Indian fusion (więcej informacji tu!)