KLIKA SŁÓW O TAŃCU OD KASI:

FCBD®u  uczę od 8 lat na regularnych zajęciach i warsztatach. W uczeniu najbardziej uwielbiam moment, w którym stawiająca pierwsze kroki tancerka nabiera pewności siebie, swobody, pięknej postawy, a potem – już będąc bardziej zaawansowaną – pewnie i trafnie łączy ruch z muzyką, świetnie się przy tym bawiąc. Rozwój i luźna, domowa atmosfera są dla mnie dwoma najważniejszymi wyznacznikami w prowadzeniu zajęć. Za co kocham ATS®? To taniec dumny, dynamiczny i przy okazji bardzo klimatyczny, bazujący na porozumieniu, które tworzy się pomiędzy tancerkami. Pozwala to na prawdziwy „flow”, taniec staje się wtedy wyzwaniem i grą, której celem jest wspólne, jak najlepsze (zgodnie z tym co podpowiada muzyka i inne tancerki) skomponowanie grupowej choreografii w improwizacji! Złapanie tego momentu jest fantastycznym, satysfakcjonującym i niesamowicie twórczym doświadczeniem!

KATARZYNA LIDIA jest certyfikowaną instruktorką tańca FatChanceBellyDance® Style z prestiżowym tytułem Siostrzanego Studia FCBD®, autorką Movement Dialect z wachlarzem oraz członkinią pierwszego zespołu ATS® w Warszawie – The Siren Society. W 2011 roku odbyła kurs General Skills (Dilenburg, Niemcy), w 2014 Teachers Training (Rochford, Wielka Brytania) a w 2019 Technique for Teachers (Santa Fe, New Mexico, USA). Nieustannie się szkoli, bierze udział w warsztatach i festiwalach w całej Europie, uczestniczy w programie edukacyjnym dla instruktorów ATS® tzw. SSCE (Sister Studio Continuing Education). Trening taneczny wspiera zgłębianiem flamenco. Do swojego tańca i na warszawską scenę wprowadziła dialekt taneczny Devi Mamak, który sprawdza się w fuzyjnych choreografiach oraz w improwizacji ATS®owej.

Miłość do FCBD®u i fascynacja flamenco spowodowały, że Kasia od 2013 roku rozwija Movement Dialect z wykorzystaniem wachlarza. W 2016 roku wraz z Agatą Zakrzewską założyła ogólnopolską grupę The Siren Project, specjalizującą się w inspirowanym flamenco dialekcie ATS®owym z wachlarzem, mantonem wraz z wykorzystaniem kroków Devi Mamak. Ten projekt taneczny staje się coraz bardziej popularny w Polsce i za granicą. Kasia miała przyjemność prowadzić warsztaty w Niemczech (Offenbach 2016, 2017), na Tribal Bridge w Chinach (2017, Shenzhen), na Tribal Fest Budapest (2018, 2019), na ProTribal w Kazachstanie (Almaty, 2019) i wraz z Agatą na Tribal Weekend (Kiev 2016), na Roma Tribal Meeting (Italy, 2017) oraz 200% ATS ( Monfalcone, Italy, 2018), ATS Retreat we Francji (2018).

CO OZNACZAJĄ ZAJĘCIA Z KASIĄ? To zjawiskowa tancerka, sercem i duszą prawdziwie oddana ATS®owi! Jedno z dwóch Sister Studiów FCBD® w Warszawie, uczestniczka programu SSCE, nieustannie się rozwija, szkoli i tworzy – jest autorką Movement Dialect z wachlarzem, który podbija polskie i zagraniczne sceny. Pozostaje przy tym wierna także klasyce ATS®, a jej zamiłowanie do detali i rzetelność czynią ją jednym z największych polskich autorytetów w tej dziedzinie. Jej talent doceniły liczne zagraniczne ATS®owe autorytety – nic dziwnego, że warsztaty z Kasią cieszą się powodzeniem w różnych miastach Polski i za granicą! Na szczęście w Warszawie mamy ją dla siebie najczęściej – Kasia tworzy fantastyczną atmosferę na zajęciach i umie zarazić pasją jak nikt – jej obecność w naszej kadrze to dla nas wielki zaszczyt!