Luty 19, 2018 Brak komentarzy Szkoła Tańca Hamsa Aktualności , , , , , ,

TRIBAL VIBES SHOW – pokazy Tribal Bellydance

Zapraszamy na taneczne show festiwalu Tribal Vibes ATS® Intensive z udziałem Wendy Allen i Sandi Ball, wieloletnich członkiń kultowego zespołuFatChanceBellyDance®. Będzie to kolorowy i energetyczny wieczór z pokazami tańca Tribal Bellydance (American Tribal Style, Tribal Fusion i..nie tylko!).

23 lutego 2018 (piątek)
Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa)
Wejściówki: 10 zł, płatne na miejscu

A po show zostańcie na Back to the 80’s party!

****

We are happy to invite you to Tribal Vibes Show with Wendy Allen & Sandi Ball.
It will be an evening full of colours and positive vibes – with various Tribal Bellydance performances ( American Tribal Style, Tribal Fusion and more!)

February 23rd, 2018 (Friday)
Proxima (ul. Żwirki i Wigury 99a, Warszawa)
Entrance: 10 zł, paid at the door

After the show stay for the Back to the 80’s party!

show
Artyści/ Artists:

Agata Zakrzewska (PL), Ana Sejfried (PL), Apsara Afsanesara (PL), ATS® International collaboration, Cibelle Dance Collective (DE), Dominika Suchecka (PL), Ederlezi (PL),Flames of Bellydance (PL), Gudrun Herold (DE), Iza Cichowska (PL), Karolina Pawłowska (PL), Katarzyna Lidia (PL), Magdalena Wilczyńska (PL), Mareike Beiersdorf (DE), Marek Ciechanowski (UK), Maria Fomina (UA), Noir. Tribal Fusion (PL), Omphalos Tribe (PL), Ouled Nail (PL), Rita Maria de Chadarevian (UK), Rytmosfera (PL), Sara Ziółkowska (PL), Szkoła Tańca Hamsa (PL), The Siren Project (PL), The Siren Society (PL), Triangle Tribal Project (PL), Yolanda (PL)

O tańcu:
American Tribal Style® (w skrócie ATS®)
to styl, który powstał w powstał w latach 80-tych ubiegłego wieku w USA. Jego twórczynią jest Carolena Nericcio-Bohlman wraz z grupą taneczną FatChanceBellyDance®. Nazwa tego tańca pochodzi od angielskiego „tribe” – czyli „plemię” – nawiązuje bowiem do tradycji plemiennych, w ramach których kobiety stanowią silną wspólnotę. Taniec ten jest inspirowany tańcami Afryki Północnej, Andaluzji i Radżastanu – ruchy łączą elementy tańca orientalnego z wpływami flamenco i tańców indyjskich. Jego istotą i wyróżnikiem jest grupowa improwizacja, w której dzięki szczególnym sygnałom grupa zachowuje synchronizację ruchów, mimo, że nie ma ustalonej wcześniej choreografii. Dużą część swego uroku ATS® zawdzięcza charakterystycznym strojom – barwnym i bogatym, złożonym z obfitych spódnic, pantalonów, bluzeczek zwanych choli, dużej ilości etnicznej biżuterii, licznych kwiatów i ozdób we włosach oraz bindi na czole. Typowy jest także dźwięk saggatów – jest to instrument zakładany na palce, na którym tancerki grają w trakcie tańca. Szczególną cechą tego stylu jest fascynujące porozumienie między tancerkami z plemienia, które tańczą nie tylko dla widowni, lecz przede wszystkim dla siebie nawzajem

Na naszym show zobaczymy pokazy w różnych stylizacjach, także z rekwizytami.
Ponadto będzie można zobaczyć pokazy tribal fusion, współczesnej, eksperymentalnej odmiany tańca orientalnego, łączącej elementy ATSowe z wpływami wielu innych technik, jak również pokaz tradycyjnego tańca afgańskiego.